Najbardziej Polecane Szkolenia Menedżerskie

Od czasu transformacji gospodarczej niezwykłym wzięciem cieszą się treningi menedżerskie – wynika z opracowania Raport Szkolenia Interpersonalne. Wiadomo, że osoby zarządzające o dużej wiedzy to filar interesu. Korporacje systematycznie przygotowują warsztaty z kierowania projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z zarządzania zespołem.

Projekty i programy rozwojowe takie określane są jako otwarte a także zamknięte. Te ostatnie organizowane są na zamówienie zainteresowanych przedsiębiorstw. Szkolą się w nich tylko kierownicy tych firm. Kursy otwarte, jak wynika to z nazwy, zarezerwowane są dla każdego, kto jest zainteresowany daną dziedziną. Warto wspomnieć, że osoby korzystające z kursów otwartych muszą przeważnie uiścić opłatę za nie własnym sumptem. Oczywistym jest, że lokata kapitału w nasze umiejętności to dobrze wydane pieniądze.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych zajmują się najczęściej zawodowi trenerzy. Duży procent z nich posiada duże doświadczenie w wybranym zagadnieniu, np. w technikach kierowania ludźmi, w psychologii biznesu, technice prowadzenia negocjacji itd. Specjaliści prowadzący szkolenia winni posiadać nie wyłącznie rozległą i wyczerpującą wiedzę, ale ponadto stosowne predyspozycje. Przecież chodzi o to, by znajomość tematu w należyty sposób przekazać uczestnikom szkolenia. Mile widziana jest także wiedza z mowy ciała, profesjonalizm przygotowywania prezentacji a także budowania kontaktów interpersonalnych.

Procedura warsztatów biznesowych jest często zbliżona. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, scenki, działania w grupach oraz testy. Zdarza się, że przewidziane są jeszcze specjalne konsultacje po uczestniczeniu w warsztatach. Im bardziej skomplikowana problematyka, tym bardziej przeciągające się warsztaty, zaplanowane nawet na dwa dni.

Branża szkoleń rośnie intensywnie i wszystko na to wskazuje, że ta dobra passa nie odwróci się w perspektywie kilku najbliższych lat. Coraz częściej organizowane są również eventy integracyjne powiązane z szkoleniami. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko okazja szkolenia, ale także scalenie zespołu pracowników.

02.10.2014. 14:06